НОВИНИ

Парубій розповів, коли завершиться робота над законопроектом щодо повернення Донбасу

Також голова Верховної Ради нагадав про ключові моменти документа.

Голова Верховної ради Андрій Парубій прогнозує, що текст законопроекту про реінтеграцію Донбасу, який дозволить перейти до нового формату захисту східних територій України, робоча група завершить у найближчі тижні. Про це повідомляє 5 канал.

За його словами, повного тексту документу ще немає. Утім робоча група вже визначилась з основними його положеннями. Але чи встигнуть розглянути документ депутати до кінця сесії, невідомо. У них залишився ще один пленарний тиждень - з 11 до 14 липня, далі - канікули.

"На сьогодні ще йде обговорення і дискусія. Я думаю, що ми зможемо до останнього пленарного тижня вийти на сам законопроект. Я нагадаю вам його ключове положення: створення єдиного оперативного штабу по управлінню і військовими, і ВЦА. Вона передбачає формат ведення всіх військових дій зберігаючи усі демократичні процедури, саме того, що не дозволяє проводити сьогодні закон про воєнний стан", - зазначив Парубій.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко заявив, що доручив розробити законопроект щодо реінтеграції Донбасу, який передбачатиме низку заходів із повернення окупованих територій України. Він також підкреслив, що ключовою позицією є реінтеграція цих територій. Перед цим секретар РНБО України Олександр Турчинов висловив думку, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ.

Водночас народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко повідомив, що президентський законопроект щодо реінтеграції окремих районів Донбасу може бути внесений до парламенту у липні, аби розглянути його на останньому пленарному тижні поточної сесії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.