НОВИНИ

Новий Глава УГКЦ пообіцяв згуртувати український народ

Перед УГКЦ сьогодні стоїть завдання відкрити український народ як дар Божий, згуртувати його, щоб душа цього народу була відкритою брату і сусіду. Про це заявив новий Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) у першій своїй промові на посту Глави УГКЦ, виголошеній на церемонії інтронізації у Хрестопоклінну неділю.

Перша проповідь нового Глави УГКЦ стала програмною промовою молодого провідника церкви.

Новий Глава УГКЦ акцентував на тому, що Церква сьогодні переживає весну, бо молодіє духом, ця церква сьогодні  є оновленою і омолодженою, якщо порівняти вік її духовенства з віком духовенства інших церков. Тому, звертаючись до молодого покоління священиків, новий Глава УГКЦ у своїй програмній промові закликав їх «пройнятися Церквою – страдницею, яка своїми пережитими страданнями сьогодні дивує світ та усім разом оновити обличчя не лише Церкви, а й народу і української держави».

Нагадаємо, 25 березня, Папа Римський Бенедикт XVI офіційно затвердив новим главою УГКЦ обраного Синодом владику Святослава Шевчука.

Виборчий Синод Єпископів УГКЦ розпочався 21 березня у Львові-Брюховичах, Участь у роботі Виборчого Синоду взяло 40 єпископів з України та з-за кордону (Західної Європи, США, Канади, Бразилії, Аргентини та Австралії).

Довідка.

УГКЦ є найбільшою Східною Католицькою Церквою у світі. Вона налічує понад 5,5 мільйонів вірних. В Україні до складу УГКЦ входять такі єпархії та екзархії: Київська та Львівська архиєпархії; Івано-Франківська, Коломийсько-Чернівецька, Самбірсько-Дрогобицька, Тернопільсько-Зборівська, Бучацька, Стрийська та Сокальсько-Жовківська єпархії; Донецько-Харківський, Одесько-Кримський та Луцький екзархати.

Згідно з даними Державного комітету у справах статистики, станом на 1 січня 2010 року УГКЦ має 3597 зареєстрованих громад. На цей момент у церкві служать 2347 священиків. Крім того, в лоні УГКЦ разом діють 105 монастирів, монаших чинів і згромаджень, в яких проживають 1248 монахів та монахинь. Глибше запізнатися з наукою Христової Церкви греко-католики та всі бажаючі мають змогу у 15 навчальних закладах, з яких ключовим є Український католицький університет. Загалом у греко-католицьких навчальних закладах навчаються 1273 студенти денної форми навчання та 252 – заочної. При кожній третій парафії діють недільні школи, яких загалом є 1138. Дізнатись про актуальні церковні події миряни можуть зі сторінок 27 періодичних видань. Крім того, в Україні є три греко-католицькі видавництва: «Свічадо», «Місіонер» та «Нова зоря».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.