НОВИНИ

Найближчим часом РНБО розгляне законопроект про реінтеграцію Донбасу – Турчинов

За словами Турчинова, проект закону вже готовий, і після схвалення РНБО його направлять у Раду.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що найближчим часом РНБО на засіданні розгляне законопроект про реінтеграцію непідконтрольних районів Донецької та Луганської області для подальшої передачі його до Верховної Ради. Про це він повідомив журналістам в п'ятницю в Харкові.

"Закон готовий, зараз експерти з питань безпеки та правознавці відпрацьовують окремі його деталі, і найближчим часом, ви знаєте, що президент вже повернувся з дуже важливою закордонного відрядження, у нас буде проведено РНБО і після схвалення цього закону на РНБО, він буде направлений президентом до Верховної Ради", - сказав він.

Секретар РНБО України додав, що сподівається на прийняття Верховною Радою цієї законодавчої ініціативи ще на поточній сесії.

"Я дуже сподіваюся, що депутати, які налаштовані на те, щоб не тільки відпочивати, але й попрацювати, все-таки зможуть його прийняти ще на цій сесії. Я їх про це дуже прошу", - додав Турчинов.

Згідно з календарним планом Верховної Ради, останнє пленарне засідання шостої сесії 8-го скликання відбудеться 14 липня.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко заявив, що доручив розробити законопроект щодо реінтеграції Донбасу, який передбачатиме низку заходів із повернення окупованих територій України. Він також підкреслив, що ключовою позицією є реінтеграція цих територій. Перед цим секретар РНБО України Олександр Турчинов висловив думку, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ.

Водночас народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко повідомив, що президентський законопроект щодо реінтеграції окремих районів Донбасу може бути внесений до парламенту у липні, аби розглянути його на останньому пленарному тижні поточної сесії.