НОВИНИ

Турчинов виступив за посилену перевірку одержувачів біометричних паспортів з Донбасу та Криму

За його словами, є небезпека того, що доступ до безвізового режиму можуть отримати бойовики чи представники російських спецслужб.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов виступив за ретельну перевірку одержувачів біометричних паспортів з окупованого Донбасу та Криму. Про це повідомляє прес-служба РНБО у четвер, 22 червня.

"Необхідно проводити ретельну перевірку всіх бажаючих отримати біометричний паспорт, які прибувають з окупованих територій", - сказав Турчинов.

За його словами, після початку дії безвізового режиму України з ЄС значно збільшилась кількість бажаючих отримати біометричні паспорти з Криму та з території окупованого Донбасу.

"В той же час, не маючи доступу до архівів, що залишились на окупованих територіях, виникає небезпека, що під виглядом українських громадян з окупованих територій, доступ до безвізового режиму можуть отримати сепаратисти, громадяни іншої країни, терористи чи представники російських спецслужб", -додав секретар РНБО.

Він зазначив, що для недопущення такої ситуації, необхідно внести зміни до чинного законодавства, що дозволить здійснювати дуже ретельну перевірку громадян, які прибувають з окупованих територій для отримання біометричного паспорту. У випадку виявлення невідповідності поданих даних, таким громадянам повинно бути відмовлено в отриманні біометричного паспорту.

"З цього приводу Секретар РНБО провів нараду з керівниками МВС, Міграційної служби, СБУ, прикордонниками тощо. Він повідомив, що для правового врегулювання цього питання було підготовлено відповідний законопроект, «який розроблений народними депутатами-членами парламентської коаліції і найближчим часом має бути внесений до ВРУ", - додали у прес-службі РНБО.

Також Турчинов підкеслив, що дуже важливо прийняти цей необхідний для забезпечення безпеки України та Європи закон, ще до початку чергових канікул.

Зазначимо, 11 червня набула чинності візова лібералізація для громадян України при короткотермінових подорожах українських громадян до країн ЄС і «шенгену». Безвізовий режим стосується всіх держав-членів Європейського союзу, крім Великої Британії й Ірландії, а також країн «шенгенської зони» поза меж ЄС. Цей режим наразі не стосується так званих «заморських володінь» Нідерландів і Франції.

Щоб скористатися цим режимом, треба мати біометричний паспорт і, так само як і у випадку з візовим режимом, бути спроможним на прохання прикордонних органів довести мету й умови своєї поїздки, свою платоспроможність тощо. Безвізовий режим дозволяє перебувати у країнах, яких він стосується, до 90 днів протягом кожних 180 днів без права працевлаштування.

Після цього біометричний закордонний паспорт України в глобальному рейтингу впливовості піднявся з 46 на 30 місце.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.