НОВИНИ

В'ятрович роз'яснив ситуацію щодо скасування вихідних 8 березня, 1 і 9 травня

Голова Інституту нацпам'яті сподівається, що в цьому році 8 Березня було вихідним днем востаннє.

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович розповів про те, як після громадських дискусій змінилися наміри його відомства щодо скасування деяких державних свят. Про це йдеться в його інтерв'ю Апосторфу.

В'ятрович сподівається, що в цьому році 8 Березня було вихідним днем востаннє.

"Я переконаний, що це важливий крок, який можна і потрібно зробити. Маю великі сподівання, що нерозуміння з боку жінок щодо цієї пропозиції зміниться", - сказав він.

Він пояснив, що свято пропонують залишити, але перейменувати з Міжнародного жіночого дня на День боротьби за права жінок.

"У цьому випадку статус вихідного дня тільки шкодить формату цього свята. Я думаю, що будуть ще дискусії  щодо цього, але я готовий відстоювати нашу позицію і сподіваюся, що ми зможемо переконати депутатів", - зазначив директор Інституту нацпам'яті.

Крім того, пропозиції та зауваження призвели до того, що в Інституті змінили свою думку про 1 травня.

"1 травня ми пропонували зробити робочим днем, а вирішили піти на компроміс – і у новій редакції нашого законопроекту, який ми вже подали в Кабмін, 1 травня стає не Міжнародним днем солідарності трудящих, а Днем праці, як у більшості країн Заходу, але зберігає статус вихідного дня. Ми відмовилися від своєї пропозиції, тому що вона не знайшла підтримки. Також ми відмовилися (як від вихідних, - ред.) від Дня Шевченка, який пропонували встановити, а також від Дня сім'ї", - додав В'ятрович.

Він також зазначив, що кількість людей, які готові підтримати ідею про перенесення вихідного дня з 9 на 8 травня, суттєво зросла, тому що нинішні 8 та 9 травня знову дуже чітко продемонстрували різницю в тому, як виглядають ці святкування, пов'язані з Другою світовою війною.

Як повідомлялося, Інститут національної пам'яті завершив громадське обговорення законопроекту про державні свята.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.