НОВИНИ

У Франції оголосили новий склад уряду

Низка скандалів привела до відставки чотирьох глав міністерств всього за три дні.

У Франції сформували новий склад уряду на чолі з прем'єром Едуаром Філіпом. Про це повідомив генеральний секретар Єлисейського палацу Алексі Колер.

Перестановки у французькому уряді - стандартна процедура, що проводиться після парламентських виборів. Однак низка скандалів привела до відставки чотирьох глав міністерств всього за три дні.

Так, Ніколь Беллубе очолить міністерство юстиції, замінивши на посаді Франсуа Байру - лідера "Демократичного руху". Проти Байру ведеться розслідування про фіктивне працевлаштування членів його партії до Європарламенту. Сам він відкидає всі звинувачення.

Новим міністром збройних сил країни призначена Флоранс Парлі. Вона замінить Сільві Гулар, яка пішла у відставку, проти неї також розпочато розгляд у справі про фінансові махінації.

Колишнього главу міністерства з європейських справ при МЗС Франції Маріель де Сарнезе замінить Наталі Луазо.

Жак Мезар стане новим міністром територіального планування. Від цієї посади раніше відсторонився Рішар Ферран, якого звинувачують "неетичних" операціях з нерухомістю на користь дружини.

На посаді глави МЗС залишився за Жан-Ів Ле Дріану, а Брюно Ле Мер перепризначений на посаду міністра економіки і фінансів.

Перша нарада нового кабінету уряду Еммануеля Макрона відбудеться 22 червня. На ньому міністри обговорять новий законопроект про боротьбу з тероризмом.

Нагадаємо, міністерство внутрішніх справ Франції вранці у понеділок, 19 червня, підбило остаточні підсумки виборів до Національних зборів країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.