НОВИНИ

Німеччина вирішила посилити свою присутність в місії ОБСЄ в Україні

Брати участь в рейдах спостерігачів німецькі поліцейські не будуть.

Чисельність німецьких поліцейських, що спостерігають за дотриманням режиму припинення вогню на Сході Україні в складі Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співпраці в Європі (СММ ОБСЄ), збільшиться з одного до десяти осіб.

Відповідне рішення в середу, 21 червня, ухвалив уряд ФРН і воно не потребує затвердження депутатами німецького бундестагу, пише DW.

Брати участь в рейдах спостерігачів ОБСЄ німецькі поліцейські не будуть. Очікується, що вони поділяться досвідом як радників щодо стратегічних питань. Наразі час до складу місії ОБСЄ, за даними МЗС ФРН, входять 28 цивільних спостерігачів з Німеччини. У травні 2015 року уряд в Берліні відрядив на Схід України одного спостерігача-поліцейського.

Загалом ОБСЄ відправила на Схід України 700 неозброєних спостерігачів. За останній час вони неодноразово ставали об'єктами різних провокацій

А в квітні 2017 року під час патрулювання у районі окупованого села Пришиб Луганської області підірвався на міні автомобіль СММ ОБСЄ. Загинув медик зі складу місії, громадянин США. За даними ОБСЄ, постраждали двоє працівників місії з Німеччини і Чехії. 

Перший заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг заявив, що підрив авто місії ОБСЄ на Донбасі не був нещасним випадком

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.