НОВИНИ

Парламент Румунії проголосував за відставку уряду Гріндяну

З відповідною ініціативою виступила правляча коаліція.

Парламент Румунії проголосував за відставку прем'єр-міністра країни Соріна Гріндяну і його уряду, повідомляє Reuters. За даними агентства, за підтримку вотуму недовіри кабміну проголосував 241 законодавець, сім виступили проти. Для висловлення вотуму необхідні голоси 233 депутатів.

З відповідною ініціативою виступила парламентська більшість, яка минулого року і сформувала уряд Гріндяну.

В середині червня правляча в Румунії Соціал-демократична партія (СДП) закликала Гріндяну піти у відставку, щоб дати можливість сформувати новий уряд. Коли він відмовився, соціал-демократи і їх союзники по коаліції - Альянс лібералів і демократів - позбавили його політичної підтримки, і всі міністри, що представляють ці партії в уряді пішли у відставку. А сам Гріндяну був виключений з СДП.

У лютому парламент Румунії вже розглядав вотум недовіри уряду, але проголосував проти.

Нагадаємо, уряд Румунії 31 січня ухвалив постанову, що декриміналізує низку злочинів і дозволяє багатьом корупціонерам уникнути відповідальності.

У результаті 1 лютого близько 300 тисяч жителів Румунії вийшли на демонстрації проти рішення уряду. За кількістю учасників демонстрацію можна порівняти з тими, що проходили в Румунії перед падінням соціалістичного режиму. Це наймасовіші протести за останні 25 років.

Після цих протестів прем'єр-міністр Румунії соціал-демократ Сорін Гріндяну пообіцяв відкликати декрет.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.