НОВИНИ

Глава Пентагону: США залишаються на позиціях підтримки України

Під час зустрічі з Порошенком Меттіс підтримав збереження санкцій проти Росії як країни-агресора.

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Міністром оборони США Джеймсом Меттісом. під час якої сторони обговорили ситуацію на Донбасі внаслідок російської агресії. Про це повідомила прес-служба українського президента.

Як зазначається, під час розмови було висловлено занепокоєння у зв’язку з постійними спробами Росії та підтримуваних нею бойовиків підірвати процес мирного врегулювання.

Порошенко закликав до збереження єдиного міжнародного фронту у політиці санкцій проти РФ допоки не буде відновлено територіальну цілісність та суверенітет України, включно з Кримом.

Меттіс, згідно з повідомленням, висловив повну підтримку Україні і підтримав збереження санкцій проти Росії як країни-агресора. Він наголосив на важливості дотримання зобов'язань щодо забезпечення міжнародного порядку, суверенітету, територіальної цілісності та свободи. 

«Навіть перед обличчям загрози агресії, кібератак та іншого ваша країна демонструє стійку відданість і робить багато. США залишаються на позиціях підтримки України», - наголосив він.

За інформацією прес-служби, Меттіс відзначив значний прогрес, який здійснила Україна у сфері безпеки та оборони, а також роль у цьому начальника Генерального штабу ЗСУ Віктора Муженка.

Сторони обговорили пріоритетні кроки з метою зміцнення оборонного потенціалу України у рамках розвитку стратегічного партнерства зі США та поглиблення двосторонньої співпраці у царині оборони.

Президент запросив міністра оборони США відвідати Україну з візитом.

У вівторок, 20 червня, відбувається візит Петра Порошенка у Вашингтон для зустрічі з президентом США Дональдом Трампом, віце-президентом США Майком Пенсом, міністром оборони Джеймсом Меттісом, директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, президентом Світового банку Джимом Ен Кімом.

Порошенко після зустрічі з Трампом заявив, що Україна отримала тверду підтримку з боку США. Сторони обговорили питання імплементації Мінських угод. Крім того, за словами Порошенка, Трамп дав доручення розширити співпрацю з Україною у військово-технічному напрямі. Також Петро Порошенко передав віце-президенту США Майку Пенсу листа від родичів українських заручників на окупованих територіях і в Росії та отримав запевнення в сприянні США для їх звільнення.

У свою чергу, Трамп заявив, що провів хорошу зустріч із Порошенком. Він сказав, що Америка активно залучена до справ, які стосуються України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.