НОВИНИ

Робоча група до осені представить єдиний законопроект про медичну реформу – Богомолець

За словами голови комітету, ця робоча група буде створена після розгляду парламентом законопроектів про медичне страхування.

Парламентська робоча група до осені представить єдиний доопрацьований законопроект про медичну реформу. Про це повідомила глава комітету з охорони здоров'я Ольга Богомолець на брифінгу у вівторок.

Вона підкреслила, що ця робоча група буде створена після розгляду парламентом законопроектів про медичне страхування.

"Дуже сподіваємося, що після розгляду завтра (в середу - Ред.) трьох законопроектів про медстрахування буде створено робочу групу, до якої увійдуть депутати з комітету соціального захисту, комітету охорони здоров'я та бюджетного комітету, щоб до осені напрацювати спільний єдиний законопроект, який дозволить зробити реальну реформу системи охорони здоров'я, надати людям доступ до гарантованих медпослуг, які будуть оплачуватися державою", - сказала вона.

При цьому Богомолець прогнозує, що запропонований урядом пакет законопроектів про медреформу не буде проголосований парламентом.

"Всі депутати розуміють, що у міністерських законів, які легалізують і хочуть зробити обов'язковою співоплату, немає шансів бути проголосованими без пакету законів про обов'язкове медичне страхування", - сказав вона.

"Запропонований Міністерством охорони здоров'я пакет законопроектів, які називають реформаторськими, не зможе запрацювати без того, щоб в Україні почало працювати обов'язкове медстрахування. І ми дійшли згоди між ключовими політичними силами парламенту, що саме завтра в парламент буде винесено на голосування три законопроекти про медстрахування, які дозволять в Україні запустити обов'язкове медстрахування і залучити новий додатковий пул коштів, яких сьогодні не вистачає в системі охорони здоров'я і тих коштів, які дозволять зняти з людей тягар співоплати, закладеної в законопроектах, які запропонував МОЗ", - підкреслила депутат.

У свою чергу, член комітету ВР з питань бюджету Костянтин Іщейкін підкреслив, що парламент очікує від Міністерства охорони здоров'я і уряду розрахунку вартості медичних послуг.

"Вважаю, що після розгляду на робочій групі ми побачимо збалансований законопроект, який парламент зможе прийняти. Сьогодні всі розуміють важливість відходу від фінансування ліжко-місця і спрямування коштів за пацієнтами, але хочуть дуже виважено підійти до цього питання", - сказав він.

Як відомо, Міністерство охорони здоров’я України спільно із Урядом та міжнародними експертами розробили пакет законопроектів №№6327, 6328, 6329, 6347, які спрямовані на зміну системи фінансування охорони здоров’я України.

Верховна Рада 227 голосами прийняла за основу законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, але відмовилася прийняти за основу законопроект №6329 про внесення змін до Бюджетного кодексу в частині фінансування сфери охорони здоров'я. Обидва законопроекти є частиною медичної реформи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.