НОВИНИ

Міністр збройних сил Франції пішла у відставку через загрозу розслідування

Вона пропрацювала на цій посаді трохи більше місяця.

Міністр збройних сил Франції Сільві Гулар пішла у відставку через звинувачення у фіктивному працевлаштуванні, висунутими на адресу її партії "Демократичний рух". Як заявила сама Гулар у вівторок, 20 червня, вона звернулася до президента країни Емманюеля Макрона з проханням виключити її зі складу нового уряду. Повідомляється, що Макрон задовольнив її прохання про відставку.

Раніше французька прокуратура почала попереднє розслідування у зв'язку з інформацією про те, що партія "Демократичний рух", близька Емманюелю Макрона, оформляла своїх функціонерів в якості помічників депутатів Європарламенту, оплачуючи власні витрати з парламентського бюджету.

Сільві Гулар, яка тривалий час працювала євродепутатом, раніше в справі не фігурувала, але заявила, що хоче довести свою чесність. Можлива полеміка з цього питання не поєднується з посадою міністра збройних сил, вважає Гулар.

Фігурантами справи називають міністра юстиції Франції Франсуа Байру і міністра у європейських справах при ЄС Маріеля де Сарнезе. Обидва відкинули всі звинувачення.

Посаду міністра збройних сил Франції 52-річна Сільві Гулар обійняла в середині травня. З 2001 по 2004 роки вона була радником тодішнього глави Єврокомісії Романо Проді. У 2009 році Гулар стала депутатом Європарламенту.

Нагадаємо, міністерство внутрішніх справ Франції вранці у понеділок, 19 червня, підбило остаточні підсумки виборів до Національних зборів країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.