НОВИНИ

Генсек НАТО закликав Росію і Білорусь до відкритості через військові навчання

Столтенберг підкреслив, що кожна країна має дотримуючись міжнародних угод і своїх зобов'язань.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив у вівторок, 20 червня, що Росії і Білорусі слід дотримуватися норм міжнародного права і принципу відкритості через підготовку до військових навчань "Захід-2017".

"У нас є Віденський документ, в якому прописано, як сповіщати про військові навчання і що вони (навчання, - ред.) є об'єктом міжнародних інспекцій. І ми закликаємо Росію і Білорусь дотримуватися Віденського документа, тому у нас буде прозорість, передбачуваність у зв'язку з навчаннями "Захід-2017", - сказав він в Вільнюсі під час спільної прес-конференції з президентом Литви Далею Грібаускайте.

Столтенберг підкреслив, що кожна країна має право проводити військові навчання, проте в той же час дотримуючись міжнародних угод і своїх зобов'язань. "Ми також працюємо в рамках Ради НАТО-Росія, щоб мати більше транспарентності і передбачуваності у військовій сфері", - зазначив генсек НАТО.

Він додав, що в альянсі будуть спостерігати за навчаннями "Захід-2017". При цьому він вказав на особливу важливість відкритості в даний момент, коли, за словами Столтенберга, уздовж кордонів НАТО спостерігаються "посилена військова присутність" і "істотне нарощування військової потужності Росії в регіоні" і альянсу потрібно реагувати. Серед заходів НАТО Столтенберг згадав чотири багатонаціональних батальйони в країнах Балтії і Польщі, посилену присутність США і більш часті військові навчання за участю альянсу.

Спільні стратегічні навчання Збройних сил Білорусі і Росії "Захід-2017" відбудуться у середині вересня.

Раніше повідомлялось, що Північноатлантичний альянс НАТО посилить присутність у східних країнах альянсу під час російсько-білоруських навчань "Захід-2017". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.