НОВИНИ

У БПП розповіли, коли президент може внести в Раду законопроект про реінтеграцію Донбасу

За словами депутата, робоча назва законопроекту - "Повернення державного суверенітету над окремими районами Донецької та Луганської областей".

Президентський законопроект щодо реінтеграції окремих районів Донбасу може бути внесений до парламенту у липні, аби розглянути його на останньому пленарному тижні поточної сесії. Про це розповів народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко.

"Таке завдання (щодо правого статусу військових дій і окремих районів Донецької і Луганської областей - ред.) поставив президент. У РНБО ця робота йде, до неї долучені деякі народні депутати. Ще нема остаточної версії законопроекту. Він може бути внесений президентом, можливо, наступного (пленарного) тижня, якщо він буде готовий для того, щоб бути розглянутим у липні на останньому нашому пленарному тижні", - сказав депутат.

Гончаренко наголосив, що законопроект передбачає повернення тимчасово окупованих територій політико-дипломатичним шляхом, "тобто виконуючи Мінські домовленості, підсилюючі Мінські домовленості".

За словами депутата, робоча назва законопроекту - "Повернення державного суверенітету над окремими районами Донецької та Луганської областей".

Як відомо, останній пленарний тиждень поточної сесії Верховної Ради, згідно з календарним планом - 11 - 14 липня. Сесія завершується 21 липня.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявив, що доручив розробити законопроект щодо реінтеграції Донбасу, який передбачатиме низку заходів із повернення окупованих територій України. Він також підкреслив, що ключовою позицією є реінтеграція цих територій.

Це сталося після того, як секретар РНБО України Олександр Турчинов висловив думку, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.