НОВИНИ

Затримані податківці дають свідчення проти екс-міністра часів Януковича — ГПУ

Один із колишніх керівників обласної податкової адміністрації розкрив механізм діяльності так званих "програмних підприємств".

Затримані посадовці, які працювали в податкових органах під час президентства Віктора Януковича, дають свідчення проти екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка. Про це повідомили в прес-службі Генеральної прокуратури України.

Згідно з повідомленням, у рамках розслідування кримінального провадженням за фактом створення так званих "програмних підприємств", які брали участь в схемі ухилення від сплати податків, Головною військовою прокуратурою Генпрокуратури України продовжуються допити як колишніх, так і діючих працівників податкових органів.

«Органом слідства на сьогоднішній день зібрано викривальні покази щодо діяльності так званих "програмних підприємств". Зокрема, один з колишніх керівників обласної податкової адміністрації розкрив механізм забезпечення діяльності вказаних схем з боку податкових органів, починаючи від Міністерства доходів і зборів України, закінчуючи районною податковою інспекцією, де на обліку перебували "програмні підприємства". Також розкрито умови роботи підприємств реального сектору економіки з так званими "податковими майданчиками" та задіяних у вказаних схемах службових осіб податкових органів», - йдеться у повідомленні.

У ГПУ також пояснили, що "програмні підприємства" - це створені злочинною організацією на чолі з екс-міністром доходів і зборів Клименком фіктивні суб'єкти підприємницької діяльності, які використовувалися для ухилення від сплати податків і при цьому не підлягали перевірці.

Нагадаємо, 14 червня головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко отримав листа з повідомленням про підозру.

Як повідомлялося, 8 лютого Апеляційний суд Києва заочно заарештував колишьного міністра Клименка. Наприкінці 2014 йому повідомили про підозру у заволодінні державним майном в особливо великих розмірах.

Із 2015 року він перебуває у міжнародному розшуку. Щодо Клименка порушили два кримінальні провадження, одне з яких наразі довелося зупинити через розшук підозрюваного.

1 березня суд дав дозвіл на заочне розслідування щодо екс-посадовця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.