НОВИНИ

У справі про залучення в наркоторгівлю в РФ близько 200 українців визнані потерпілими

Після визнання цих людей потерпілими по лінії МЗС повинне підніматися питання про їхнє повернення в Україну.

У Національній поліції України повідомили, що потерпілими у справі про залучення українців на території Російської Федерації обманним шляхом в наркоторгівлю визнані близько 200 громадян України. Про це сказав журналістам у понеділок начальник департаменту по боротьбі з торгівлею людьми Нацполіції Артем Крищенко.

"Офіційно у нас зараз потерпілих близько 200 людей, це ті люди, від яких є заяви, які проходять по кримінальних справах", - сказав він.

За його словами, після визнання цих людей потерпілими по лінії МЗС повинне підніматися питання про їхнє повернення в Україну.

Крищенко додав, що всі ці люди заарештовані на стадії досудового слідства або відбувають покарання в Росії.

Він нагадав, що організатори цієї злочинної схеми - громадянин Молдови і троє українців, - заарештовані і повідомлені про підозру у вчиненні злочинів, справа направлена ​​на розгляд до Солом'янського райсуду Києва.

Відповідаючи на питання про те, коли можна піднімати питання про повернення постраждалих в Україну, і чи не потрібне для цього рішення суду, АКрищенко сказав: "Думаю, що це можна робити паралельно (з судовим процесом - Ред.)" .

Нагадаємо, в лютому російські правоохоронні органи заявили про ліквідацію міжнародного наркосиндикату "ХімПром" з річним оборотом понад 2 млрд рублів, в результаті спецоперації затримали 67 осіб, 47 з яких - громадяни України. У Міністерстві внутрішніх справ України заявляють, що ці українці є жертвами торговців людьми.

Раніше правозахисники повідомляли, що майже 2 тисячі українців у РФ незаконно залучили до торгівлі наркотиками. У грудні 2016 року Національна поліція України заявила, що викрила міжнародне злочинне угруповання, яка вербувало людей для роботи наркокур'єрами в Російській Федерації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.