НОВИНИ

У Франції оголосили результати виборів: партія Макрона отримує парламентську більшість

Головною опозиційною силою у парламенті стане партія "Республіканці" – 113 депутатів, водночас, у "Національного фронту" Марін Ле Пен – вісім мандатів.

Міністерство внутрішніх справ Франції вранці у понеділок, 19 червня, підбило остаточні підсумки виборів до Національних зборів країни.

Як повідомляється на сайті відомства, виборці віддали перевагу партії "Республіка на марші" президента Еммануеля Макрона. Вона отримує у новому парламенті країни 308 з 577 місць, при тому, що для абсолютної більшості необхідно мати 289 мандатів. Крім того, 42 місця - у союзної Макрону центристської партії "Демократичний рух".

Головною опозиційною силою у парламенті стане партія "Республіканці", яка буде представлена 113 депутатами. У соціалістів, які досі були в більшості - 29 місць у Національних зборах. "Союз демократів та незалежних" отримує 18 мандатів. Рух "Непокірна Франція" Жан-Люка Меланшона провів до парламенту 17 своїх представників, у "Національного фронту" Марін Ле Пен - вісім мандатів.

Вибори пройшли за низької явки виборців, яка опустилася до позначки у 43 відсотка і таким чином встановила новий антирекорд.

Нагадаємо, у першому турі виборів "Республіка на марші!" та її союзники - партія "Демократичний рух" - отримали разом майже третину голосів виборців: 32,3 відсотка. Друге місце за кількістю голосів посіла консервативна партія "Республіканці" (21,6 відсотка), третє - правопопулістський "Національний фронт" (понад 13 відсотків). Соціалістична партія здобула 9,5 відсотка голосів, "Зелені" - 4,3 відсотка.

Вибори до Національних зборів Франції відбуваються за мажоритарною виборчою системою. Для того, щоб бути обраним, кандидат повинен отримати в першому турі абсолютну більшість голосів і не менше чверті голосів усіх зареєстрованих виборців. Якщо жоден з кандидатів не набрав абсолютну більшість, призначається другий тур, до якого виходять двоє кандидатів. У другому турі переможець визначається відносною більшістю.

Членів Національних зборів Франції обирають на термін у п'ять років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.