НОВИНИ

Україна покращила показник у рейтингу інноваційних країн світу

Слабкі сторони України - неефективне урядування, високі кредитні ставки, незадовільний стан розробки кластерів, загальна слабкість та повільний розвиток економіки.

Україна посіла 50 місце серед 127 країн світу в щорічному рейтингу інноваційних економік Global Innovation Index 2017. Дослідження враховує різні показники, що впливають на розвиток інновацій в кожній країні.

Так, позиції України сильні в частині легкості відкриття бізнесу — 18 місце за цим показником. При цьому, за легкістю процедури банкрутства результат один із найгірших в світі - 120 місце. Ще гірше дослідники оцінили рівень політичної стабільності та безпеки – 124 місце з 127.

Інші слабкі сторони України - неефективне урядування, високі кредитні ставки, незадовільний стан розробки кластерів, загальна слабкість та повільний розвиток економіки.

При цьому за показником якості середньої освіти України посіла друге місце, а за показником задіяння жінок у галузі - третє. Успіхів також вдалося досягнути за рахунок високих державних видатків на освіту, іноземних інвестицій в інновації та IT-експорту.

Президент Петро Порошенко теж відреагував на щорічний рейтинг.

"Ми на правильному шляху! Україна увійшла в топ-50 інноваційних країн. За рік ми виросли на 6 позицій", - написав глава держави.

Індекс глобальних інновацій (GII) детально аналізує показники для 127 країн, які разом складають 92,5% населення світу та 97,6% світового ВВП. Запущений бізнес-школою INSEAD в 2007 році, сьогодні GII публікується Корнельським університетом, INSEAD та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) - спеціалізованим агентством ООН. Аудит розрахунків провів Дослідницький центр (JRC) Європейської комісії.

Нагадаємо, в минулому році Україна піднялася на вісім позицій і посіла 56 місце серед 128 країн в рейтингу Global Innovation Index.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.