НОВИНИ

СБУ зупинила масштабні фінансові махінації наближеного до Януковича олігарха

Ділку вдалося «відмити» майже 4,5 млрд грн.

Працівники Служба безпеки України  припинили масштабну фінансову оборудку з фіктивним страхуванням бізнес-активів олігарха, який наближений до екс-президента Віктора Януковича. Про це повідомляється на сторінці організації у Facebook.

«Оперативники СБ України викрили механізм виведення в «тінь» коштів великої групи компаній через фіктивне страхування ризиків. Правоохоронці встановили, що топ-менеджмент комерційної структури для мінімізації податків грошей укладав фейкові страхові угоди з підконтрольними компаніями. За попередніми оцінками, через оборудку ділки «відмили» майже 4,5 мільярда гривень», - йдеться  у повідомленні.

Зазначається, що правоохоронці заблокували у Києві та Полтаві діяльність двох кол-центрів, які діяли в інтересах зловмисників та приймали заявки на викуп страхових зобов’язань з великим дисконтом.  

Також у ході обшуків правоохоронці вилучили документацію, яка доводить проведення протиправних оборудок з фінансовими ресурсами, зокрема через страхові компанії. Тому, за матеріалами СБУ, можливе  скасування страховим компаніям  ліцензій та накладання адміністративних штрафів.

Наразі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ст. 191 та ст. 209 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, раніше в червні СБУ запідозрила двох українських бізнесменів у передачі інформації спецслужбам РФ.