НОВИНИ

Тарас Чорновіл хоче, щоб Кучму допитали у справі його батька

Народний депутат Тарас Чорновіл (депутатська група "Реформи в ім'я майбутнього") вважає доцільним допит правоохоронними органами колишнього Президента Леоніда Кучми (1994-2005) у справі про загибель у ДТП його батька - колишнього лідера партії "Народних рух України" В'ячеслава Чорновола.

Про це він сказав на прес-конференції.

"Я так думаю, що питання мало б бути поставлено й Леонідові Кучмі, і керівникам його Адміністрації, які в той період координували силові структури", - сказав депутат.

Чорновіл висловився також за допити тих осіб, які в 1999 році перебували в керівництві Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, а також за допит колишнього начальника оборонної розвідки Олексія Пукача.

"Я далекий від того, щоб прямо обвинувачувати Кучму в убивстві В'ячеслава Чорновола, але я думаю, що вбивство сталося для того, щоб насамперед не було зламано добре відпрацьовану схему "Президент проти комуністів", - додав парламентарій.

На думку депутата, у його батька не було шансів бути обраним Президентом, і навіть у разі його участі в президентських перегонах Главою держави однаково став би Кучма.

Чорновіл вважає, що в нинішніх умовах, коли порушено кримінальну справу проти екс-президента за підозрою в причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, створено сприятливі умови для розкриття справи за фактом загибелі його батька.

"Оскільки недоторканних (чиновників) періоду Кучми на сьогодні немає... І на цій основі дійсно сьогодні можна було б допитати й серйозно отримати інформацію від багатьох можливих фігурантів справи В'ячеслава Чорновола. Але, мабуть, не вистачає політичної волі", - сказав він.

Водночас, на думку депутата, чинна влада не проявляє достатньої зацікавленості для завершення розслідування справи про загибель його батька.

Нагадаємо, 24 березня Генеральна прокуратура висунула обвинувачення Кучмі в причетності до вбивства Гонгадзе.

Раніше Чорновіл просив Генпрокуратуру взяти під контроль розслідування міліцією справи за фактом загибелі в ДТП його батька.

22 березня Генпрокуратура повідомила, що справу за фактом загибелі Чорновола передано на додаткове розслідування в Головне управління МВС у Києві.  Однак Тарас Чорновіл виступив проти передавання цієї справи у МВС. Пізніше, він спростував інформацію про те, що справа за фактом загибелі його батька, В'ячеслава Чорновола, направлена на дорозслідування.

В'ячеслав Чорновіл загинув в автокатастрофі в травні 1999 року неподалік від Києва.

За версією МВС, що тоді очолював Юрій Кравченко, аварія автомобіля, у якому їхав Чорновіл, сталася випадково

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.