НОВИНИ

Представництво ЄС закликало Україну прискорити створення антикорупційного суду

У той же час Томас Фреллесен відзначив важливість збереження незалежності нових антикорупційних органів, таких як НАБУ.

Заступник голови представництва Європейського союзу в Україні Томас Фреллесен і голова Антикорупційної ініціативи ЄС Ека Ткешелашвілі закликали Україну прискорити створення антикорупційного суду. Про це йдеться в повідомленні прес-служби представництва.

Повідомляється, що напередодні у Києві відбулася презентація третього компонента Антикорупційної ініціативи ЄС, який спрямований на посилення спроможності органів місцевого самоврядування, організацій громадянського суспільства та журналістів-розслідувачів в залученні в процес боротьби з корупцією.

"Важко недооцінити важливість створення антикорупційного суду в Україні сьогодні", - заявила Ткешелашвілі.

У той же час Фреллесен відзначив важливість збереження незалежності нових антикорупційних органів, таких як НАБУ, і підкреслив, що запуск антикорупційного суду дозволить замкнути ланцюг створення антикорупційних органів і отримувати реальні результати їхньої роботи.

"Ми впевнені, що Антикорупційна ініціатива ЄС зробить значний внесок у боротьбу з корупцією в Україні", - додав Фреллесен.

Як відомо, громадськість вимагала створення системи антикорупційних судів, які б розглядали справи чиновників, яких антикорупційні органи підозрюють у корупції. Крім того, голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що в Україні якнайшвидше треба створити антикорупційний суд, а його судді мають обиратися за справедливою і прозорою процедурою, таку ж позицію висловило Посольство США в Україні.

Тим часом, народні депутати Єгор Соболєв, Оксана Сироїд, Іван Крулько, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук ініціювали законопроект №6011 "Про антикорупційні суди". Однак 9 березня Вища рада правосуддя затвердила консультативний висновок, у якому йдеться про те, що цей проект закону є неконституційним, а його ухвалення парламентом у ВРП вважають недоцільним.

У меморандумі з Міжнародним валютним фондом йдеться. що закон про антикорупційні суди має бути прийнятий Верховною Радою до середини червня 2017 року, а самі суди мають розпочати працювати до кінця березня 2018 року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.