НОВИНИ

Декомунізація по-запорізьки. З Леніна зробили Пилипа Орлика та болгарського переселенця

Переробка скульптур дозволила місцевій владі заощадити засоби в період декомунізації.

У Запорізькій області пам'ятники Леніну перетворили на пам'ятники історичним особам Пилипу Орлику та болгарину-переселенцю Діакову. Про це повідомляю місцеве видання Вся Власть.

Зазначається, що на території регіону вже зафіксовано два подібних випадки: в селах Лозоватка і  Новоолексіївка.

"В Новоолексіївці (Приморський р-н) вождь пролетаріату перетворився в патріотичного Пилипа Орлика з козацьким чубом і вусами. Скульптуру "переодягли" в шаровари, додали на пояс шаблю і пістоль. В руці у екс-Леніна з'явилася люлька. Так побачила українського гетьмана в еміграції, соратника Мазепи місцева вчителька Юлія Луценко. На роботу над пам'ятником пішло приблизно півроку", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у сусідній Лозоватці зі скульптури Леніна зробили болгарина Діянова. Революціонер також "обзавівся" шевелюрою і бородою, національним одягом. Відкриття пам'ятника приурочили до 155-річчя переселення болгар в приазовські степи.

Переробка скульптур, шляхом «одягання» їх в національний одяг і «додавання» національної атрибутики, дозволила місцевій владі заощадити кошти в період декомунізації: переробка Леніна обійшлася всього в 7 тис. грн, що істотно менше вартості демонтажу пам'ятника з використанням спецтехніки, його транспортування до місця зберігання і забезпечення зберігання.

Раніше у центрі Києва невідомі спаплюжили композицію із пряних трав, якими було озеленено постамент, що лишився від пам'ятника Леніну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.