НОВИНИ

У ЄС розчаровані темпами реформування законодавства з прав інтелектуальної власності в Україні

Зазначається, що ще в 2015 році експерти ЄС, працюючи разом з українською владою, підготували відповідні законопроекти, однак вони досі перебувають на розгляді Мінекономрозвитку.

Зусилля і результати дій влади України з проведення реформи законодавства в галузі прав інтелектуальної власності, вжиті півтора роки тому, не є обнадійливими. Про це йдеться у повідомленні представництва Європейського Союзу в Україні.

"ЄС розчарований повільним прогресом України в реформі законодавства про права інтелектуальної власності... З моменту вступу в силу поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі минуло 18 місяців. Однак уряд досі не подав на розгляд до Верховної Ради більшість законопроектів, які Україна обіцяла прийняти, згідно з взятими на себе зобов’язаннями", - зазначили в представництві.

Також наголошується, що ще в 2015 році експерти ЄС, працюючи разом з українською владою, підготували відповідні законопроекти. Однак вони досі перебувають на розгляді Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

"Українська сторона обіцяла у вересні направити в Раду пакет з 4 законів (про організацію колективного управління, створення національного офісу інтелектуальної власності, про патенти на винаходи і корисні моделі; про авторське право і суміжні права) і ці закони (з ними Європейський Союз до цих пір не ознайомили) будуть засновані на законопроектах, підготовлених експертами ЄС", - нагадали в представництві.

Зазначається, що нинішня ситуація з організаціями колективного управління завдає непоправної шкоди законним інтересам тисяч місцевих і міжнародних правовласників. Сучасне законодавство України не містить адекватних норм для забезпечення ефективного дотримання прав інтелектуальної власності. При цьому прийняття Україною законів відповідно до зобов'язань, узятих в рамках зони вільної торгівлі, могло б допомогти їй тісніше інтегруватися в світову систему торгівлі, залучити іноземні інвестиції і запобігти подальшим значним втратам з боку правовласників.

"Єдиним позитивним досягненням є посилення боротьби проти інтернет-піратства. Обнадіює нещодавно прийнятий закон про кінематограф. Він забезпечує кращий контроль інтернет-простору для запобігання розміщенню нелегального контенту на веб-сайтах, які базуються в Україні. Він також регламентує діяльність кіберполіції, яка буде забезпечувати виконання законодавства в цій сфері у співпраці з міжнародними колегами. ЄС залишається тільки сподіватися, що в майбутньому цей позитивний приклад будуть наслідувати і в інших сферах захисту прав інтелектуальної власності", - відзначили в представництві ЄС в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.