НОВИНИ

Катар найняв фірму екс-генпрокурора США для захисту інтересів

Компанія Ешкрофта проаналізує політику Дохи в сфері боротьби з тероризмом.

Влада Катару уклала контракт з юридичною фірмою, власником якої є колишній генеральний прокурор США Джон Ешкрофт, повідомляє агентство Associated Press.

Компанія Ешкрофта проаналізує політику Дохи в сфері боротьби з тероризмом.Таким чином влада Катару намагаються довести необґрунтованість звинувачень Саудівської Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратів та Єгипту на адресу Дохи в підтримці тероризму. Тримісячний контакт з компанією Джона Ешкрофта обійшовся Катару в 2,5 мільйона доларів. 

Американські юристи підготують підсумковий звіт, а також виступлять з рекомендаціями у сферах, в яких необхідно посилити заходи по боротьбі з тероризмом. Крім того, юридична компанія буде лобіювати інтереси Катару в політичних структурах США і американських ЗМІ.

П'ятого червня Бахрейн, ОАЕ, Саудівська Аравія, Єгипет, Ємен, тимчасовий уряд Лівії, Мальдівська Республіка і Республіка Маврикій оголосили про розрив дипвідносин з Дохою, пояснивши це підтримкою еміратом тероризму та екстремістської ідеології, його ворожою політикою і втручанням у справи арабських держав.

Пізніше до них приєдналися Мавританія і Коморські острови, а Йорданія і Джібуті знизили рівень диппредставництва.

Як повідомлялося, одинадцять держав - Ємен, Лівія, Бахрейн, Єгипет, ОАЕ, Саудівська Аравія, Мавританія, а слідом за ними Маврикій, Мальдівська Республіка, Коморські острови і Чад розірвали дипломатичні відносини з Катаром. Вони звинуватили країну в підтримці екстремістів, в тому числі угрупування «Ісламська держава». Крім того, Доха, на їхню думку, дестабілізує ситуацію на Близькому Сході.

Катар усі звинувачення відкинув. Посередником між країною та іншими арабськими державами з метою врегулювання кризи буде Кувейт. Своє посередництво у конфлікті запропонував також Судан.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.