НОВИНИ

Стало відомо, скільки українців поїхали до ЄС у перший день безвізу

1894 громадянина України скористалися безвізовим режимом з ЄС

1894 громадянина України скористалися безвізовим режимом з ЄС. Про це повідомив прес-секретар Державної прикордонної служби України Олег Слободян у Facebook.

"Станом на 6 годину 12 червня правом безвізу скористалося 1894 наших співвітчизники. 78% з цієї кількості перетнули кордон в автомобільних пунктах пропуску на кордонах з країнами ЄС. 22% - в пунктах пропуску для авіаційного сполучення", - йдеться в повідомленні.

Він зазначив, що найбільш популярним напрямкомо залишається Польща. 63% українців почали знайомство з Європою саме з цієї країни. 

Раніше у МЗС повідомили, що чотирьом українцям відмовили у в'їзді в ЄС з об'єктивних причин - попередня заборона на в'їзд, відсутність біометричного паспорта або перевищення терміну перебування.

Зазначимо, 11 червня набула чинності візова лібералізація для громадян України при короткотермінових подорожах українських громадян до країн ЄС і «шенгену». Безвізовий режим стосується всіх держав-членів Європейського союзу, крім Великої Британії й Ірландії, а також країн «шенгенської зони» з-поза меж ЄС. Цей режим наразі не стосується так званих «заморських володінь» Нідерландів і Франції. Щоб скористатися цим режимом, треба мати біометричний паспорт і, так само як і у випадку з візовим режимом, бути спроможним на прохання прикордонних органів довести мету й умови своєї поїздки, свою платоспроможність тощо. Безвізовий режим дозволяє перебувати у країнах, яких він стосується, до 90 днів протягом кожних 180 днів без права працевлаштування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.