НОВИНИ

Західний експерт вважає, що з Кучмою зводять рахунки

Кримінальна справа проти екс-президента Леоніда Кучми може бути особистим "зведенням рахунків" із ним. Так вважає експерт Німецького товариства зовнішньої політики (DGAP) у Берліні Олександр Рар.

"Звичайно, хтось маніпулює цією ситуацією. Це моє припущення. Я стовідсотково цього не знаю. Хтось зводить рахунки з Кучмою особисто", - заявив він.

За словами Рара, "ситуація вкрай дивна". "Звичайно, у випадку важкого убивства терміну давності не існує. Але у той самий час "касетний скандал" настільки вже відійшов у минуле, і, у принципі, доведено з усіх сторін, що це було дешевою спробою компрометації влади і боротьбою за владу, причому в близькому оточенні самого Кучми у той час", - сказав він.

"Там воювали Мороз, Марчук проти Кучми. Якби за цією справою справді щось серйозне стояло, то під час періоду влади "помаранчевої революції" хтось дуже б постарався дістатися до Кучми. Повірте мені, пані Тимошенко цим би стовідсотково скористалась, коли вона стояла на чолі уряду", - вважає німецький політолог.

"Цього не відбулося. Зараз, за Януковича, це виглядає справді дивним", - наголосив він.

Рар вважає, що це "може бути спробою людей, які були арештовані свого часу, якимсь чином викручуватися".

"Ті люди, які були, можливо, стовідсотково або частково пов’язані з цими справами, або покінчили самогубством, або сидять за ґратами. А вище поставлені до цієї справи жодного відношення не мали, тому що якби це було, то, повторюсь, за 5 років правління "помаранчевих" це б розкрили", - сказав він.

"Але я не думаю, що ця справа піде далеко і серйозно. З мого погляду, доказів ніяких нема.  І сам Кучма, наскільки я його знаю, за складом (характеру) – людина, яка жодним чином не могла дати таке розпорядження. От просто не можу собі таке уявити", - заявив Рар.

Він припускає, що у Кучми є вороги в нинішній українській верхівці, бо в людини, яка керує країною, "мають бути вороги, які, можливо, не отримали або не "відхапали" того, що хотіли".

Рар також сумнівається, що справа проти Кучми викликана тим, що "українське правосуддя стало європейським" і за 11 років зібрали достатньо матеріалів, щоб порушити її.

"У Франції через 10 років відкривають серйозну справу проти французького президента, якого обвинувачують у шахрайстві. У Франції це скандал. Я гадаю, що в Україні не може так бути, тому що не думаю, що її правосуддя за останні 10 років настільки європеїзувалося, що стало таким незалежним і проводить це розслідування", - зазначив політолог.

Рар також вважає, що Захід не бажає, щоб екс-президент Леонід Кучма сів за ґрати за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. "На Заході про "касетний скандал" ніхто не згадує. Кучма – не Мілошевич. Ніхто не хоче бачити його за ґратами", - заявив він.

"Я беру участь останніми роками в конференціях в Україні, в яких Кучма бере участь і сидить за тим же столом з такими людьми, як Білл Клінтон або Домінік Стросс-Кан та вищі керівники Європейського Союзу. Та не сідали б вони з ним за один стіл, не приїздили б на конференції, якби там щось було", - додав Рар.

Нагадаємо, проти другого президента України Леоніда Кічми порушено кримінальну справу за ч. 3. ст. 166 КК в редакції 1960 року ("перевищення влади або службових повноважень"; карається позбавленням волі строком від 5 до 12 років). Його обвинувачують у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.