НОВИНИ

В України з'явилося більше аргументів для членства в ЄС – Порошенко

Глава української держави також додав, що Україна "назавжди йде від радянського минулого" і "повертається в європейську сім'ю".

Президент України Петро Порошенко заявляє, що зі вступом в силу безвізового режиму з країнами ЄС Україна має більше аргументів для перспективи членства в Європейському Союзі. Про це він сказав у спільному виступі з президентом Словаччини Андреєм Кіскою на прикордонному пункті пропуску "Ужгород".

"Хочу сказати: чим більший прогрес, який ми демонструємо на шляху реформ, тим більше аргументів у мене і українського народу з'являється для того, щоб дати Україні і перспективу членства в ЄС. Адже Україна є європейською країною відповідно до 49-ї статті Римського статуту", - сказав Порошенко.

Глава української держави також додав, що Україна "назавжди йде від радянського минулого" і "повертається в європейську сім'ю".

"Уже понад 4 млн українців мають біометричні паспорти, вони більше не мають потреби в якихось візах, паперовій тяганині, зборах, чергах, і це збільшує цінність українського паспорта", - сказав Порошенко.

У свою чергу, Кіска привітав українців з безвізовим режимом з ЄС.

"За цим днем стоять багато зусиль і велика старанна робота. Україна виконала свої обіцянки, то ж саме зробив ЄС. Так і повинно бути, кожен повинен виконувати свої обіцянки", - сказав президент Словаччини.

Кіска закликав Україну не припиняти реформи і рухатися далі на цьому шляху

Зазначимо, 11 червня набула чинності візова лібералізація для громадян України при короткотермінових подорожах українських громадян до країн ЄС і «шенгену». Безвізовий режим стосується всіх держав-членів Європейського союзу, крім Великої Британії й Ірландії, а також країн «шенгенської зони» з-поза меж ЄС. Цей режим наразі не стосується так званих «заморських володінь» Нідерландів і Франції. Щоб скористатися цим режимом, треба мати біометричний паспорт і, так само як і у випадку з візовим режимом, бути спроможним на прохання прикордонних органів довести мету й умови своєї поїздки, свою платоспроможність тощо. Безвізовий режим дозволяє перебувати у країнах, яких він стосується, до 90 днів протягом кожних 180 днів без права працевлаштування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.