НОВИНИ

У Лондоні знайшли спортзал для тренування джихадистів

У нього ходити щонайменше двоє з трьох терористів, які здійснили теракт в Лондоні у ніч на 4 червня.

Щонайменше двоє з трьох терористів, які здійснили теракт в Лондоні у ніч на 4 червня, ходили в спортзал Ummah Fitness в районі Ілфорд на сході столиці для тренування боїв без правил, пише The Times. За даними видання, це 27-річний Хурам Батт, якого регулярно бачили за стійкою реєстрації, і 22-річний Юсеф Загбі, який відвідував тренування.

Напередодні The Times опублікувала запис з камери відеоспостереження, зроблені 29 травня, за чотири дні до теракту, на якій знято зустріч біля спортивного залу Батта і Загбі з третім виконавцем атаки в Лондоні, 30-річним Рашидом Редуаном. На уривку відео Редуан кидає свій мобільний телефон на купу будівельних матеріалів перед входом в спортзал, після чого всі троє йдуть кудись приблизно на 10 хвилин.

Коли вони повертаються, Редуан піднімає телефон. Можливо, його дії викликані тим, що змовники побоювалися стеження. Потім трійця ще кілька хвилин щось обговорює, Редуан при цьому посміхається. Після Загбі обіймає Батта, Редуан тисне йому руку, і вони розходяться. Батт, одягнений у традиційний ісламський одяг, повертається в спортзал. Його спільники йдуть. Відеозапис вивчає поліція.

Також The Times з'ясувала, що з 2015 року британській владі було відомо про особу людини, чиє ім'я видання не наводить з юридичних причин, який тренував джихадистів в спортзалі Ummah Fitness. Джерело газети назвав ім'я цієї ж людини в контексті підозр в екстремізмі. Зі слів голови британської Асоціації пакистанських християн Уїлсона Чаудрі, він був знайомий з цією людиною. Він, зазначає Чаудрі, хвалився тим, що «готує джихадистів».

«Він також розповів мені про свої заняття, які включали в себе навчання поводження зі зброєю і ножами. <...> Після цього він показав мені зображення на своєму телефоні, погрожуючи словами «дивись, я треную джихадистів», - наводить видання слова Чаудрі.

Джерело видання уточнило, що цю людину не було серед нападників на Лондонському мосту, однак тим не менше він був «фанатиком і хуліганом».

Сам тренажерний зал Ummah Fitness, за інформацією видання, був відкритий Аделем і Сейджілом Шахід, колишніми членами забороненого у Великій Британії угруповання «Джейш-аль-Мухаджірін валь-Ансар», яку очолював чоловік, який мав з Бутт тісні зв'язки.

Нагадаємо, 3 червня на Лондонському мосту фургон в'їхав в людей на тротуарі. Потім троє чоловіків з ножами, які вискочили з цього фургона, напали на перехожих. Поліція вбила нападників на місці. В результаті теракту загинули семеро людей, десятки отримали поранення. Відповідальність за напад взяло на себе терористичне угрупування "Ісламська держава".

За даними Скотленд-Ярду, в нападі брали участь 27-річний Хурам Батт, 30-річний Рашид Редуейн та 22-річний Юсеф Загбі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.