НОВИНИ

Член НАЗК Рябошапка подав у відставку

За словами Рябошапки, протягом року роботи він намагався говорити про проблеми Агентства, у тому числі публічно, однак реакція була відсутня.

Член Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Рябошапка повідомив, що подав Кабінету міністрів заяву про відставку. Про це Рябошапка написав у Facebook.

"Підтримуючи вимоги суспільства та уряду, з метою якнайшвидшого налагодження ефективної роботи Національного агентства з питань запобігання корупції, я сьогодні подав до Кабінету міністрів України заяву про відставку з посади члена Агентства", - написав він.

Рябошапка зазначив, що ситуація довкола роботи НАЗК вимагає негайного вирішення, адже зволікання з цим дискредитує не лише ідею ефективного органу із запобігання корупції, а і посилює зневіру громадян у можливість досягти відчутних результатів у подоланні корупції.

"НАЗК - потужний і потенційно надзвичайно ефективний елемент антикорупційної інфраструктури в Україні. Однак цей інструмент не використовується за призначенням", - вважає він.

За словами Рябошапки, протягом року роботи він намагався говорити про проблеми Агентства, у тому числі публічно, однак відсутність вчасної і належної реакції як в самому Агентстві, так і ззовні, призвели до необхідності вжиття кардинальних заходів з "реанімації" НАЗК.

"Разом із Русланом Радецьким ми пропонували власний план виведення Агентства із кризи, проте він був відкинутий іншими колегами. Я закликаю народних депутатів України якнайшвидше підтримати законопроект про "перезавантаження" НАЗК у першому читанні і в цілому, як закон", - зазначив Рябошапка.

Насамкінець він запевнив, що незважаючи на відставку, готовий "будь-яким чином і надалі допомагати у відновленні ефективної роботи Національного агентства з питань запобігання корупції".

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні 29 березня порадив усім членам Національного агентства з питань запобігання корупції написати заяви про відставку через проблеми в роботі реєстру електронних декларацій. Перед цим Гройсман розкритикував роботу голови НАЗК Наталії Корчак через неможливість налагодити роботу реєстру. У відповідь вона заявила, що відповідальним за роботу реєстру є ДП «Українські спеціальні системи». Крім того, антикорупційні організації (Трансперенсі Інтернешенл Україна, АвтоМайдану, Центру протидії корупції, Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ та ГО "ТОМ 14" закликали Кабінет Міністрів України розглянути питання зміни керівництва Національного агентства з питань запобігання корупції. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.