НОВИНИ

Провідні арабські держави підготували список вимог до Катару

Зараз офіційний список вимог узагальнюється, завершити над ним роботу планується в найближчі дні.

Провідні арабські держави складають список вимог, які повинен виконати Катар для відновлення дипломатичних і економічних відносин, пише The Wall Street Journal з посиланням на арабських і американських чиновників, які беруть участь в обговореннях даного питання.

За інформацією співрозмовників видання, одна з вимог стосується кроків, спрямованих на значне скорочення обсягів мовлення телеканалу «Аль-Джазіра». Також Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Єгипет і їх союзники вимагають гарантій того, що уряд Катару припинить ймовірне фінансування екстремістських груп на Близькому Сході і розірве відносини з політичним керівництвом «Братів мусульман».

За словами співрозмовників газети, зараз офіційний список вимог узагальнюється, завершити над ним роботу планується в найближчі дні.

На цьому тижні десять держав - Ємен, Лівія, Бахрейн, Єгипет, ОАЕ, Саудівська Аравія, Мавританія, а слідом за ними Маврикій, Мальдівська Республіка і Коморські острови - розірвали дипломатичні відносини з Катаром. Вони звинуватили країну в підтримці екстремістів, в тому числі угрупування «Ісламська держава». Крім того, Доха, на їхню думку, дестабілізує ситуацію на Близькому Сході.

Офіційні особи Саудівської Аравії і ОАЕ також заявили, що в найближчі дні готують додаткові обмежувальні заходи щодо Катару, включно з економічними санкціями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.