НОВИНИ

Стало відомо, коли запустять новий газопровід між Україною та Польщею

Запуск інтерконнектора очікується наприкінці 2020 року - на початку 2021 року.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України планує наприкінці 2020 року - на початку 2021 року запустити новий газопровід-інтерконнектор між Україною та Польщею. Про це повідомив заступник міністра енергетики Ігор Прокопів під час 2-ї польсько-української газової конференції у Варшаві, у вівторок, 6 червня.

Зазначається, що газопровід дозволить збільшити обсяг можливих поставок газу з Польщі до 7 млрд куб. м на рік.

«Запуск інтерконнектора очікується наприкінці 2020 року - на початку 2021 року. Це узгоджена позиція з польською стороною», - сказав заступник міністра.

За його словами, зараз Україна може отримувати з Польщі близько 1 млрд куб. м газу на рік, а реалізація даного проекту дозволить значно збільшити обсяги поставок.

«Що це дасть? 8 млрд куб. м з України (до Польщі - ред.) і 5-7 млрд куб. м газу з Польщі (до України - ред). Тобто поставки газу в обидва боки за необхідності», - зазначив Прокопів.

Як повідомлялося, на півдні Польщі розпочалося будівництво газопроводу "Германовіце-Страхоціна" і розбудова газорозподільчої станції "Германовіце", що необхідно для розширення газового сполучення з Україною. За будівництво відповідатиме дочірня фірма польської нафтогазової компанії PGNiG - PGNiG  Technologie, інформує польський оператор газопроводів, компанія Gaz-System.

Нагадаємо, Україна та Польща домовилися про прискорення будівництва спільного газопроводу.
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.