НОВИНИ

Справу про розкрадання "кіотських коштів" передали до суду

За результатами досудового розслідування до кримінальної відповідальності притягли десятьох осіб.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила в Солом'янський районний суд Києва кримінальне провадження за фактом замаху на заволодіння коштами, отриманими Україною в рамках Кіотського протоколу. Про це повідомляє прес-служба САП.

САП встановила, що група осіб, до складу якої входили посадові особи ДП "Укрекоресурси", шляхом забезпечення перемоги фіктивних компаній в тендерних процедурах вчинили замах на заволодіння державними коштами в сумі 336 мільйонів гривень.

За результатами досудового розслідування до кримінальної відповідальності притягли десятьох осіб.

Так, директору ДП «Укрекоресурс» Ковалю О.Ю. інкримінується вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 (замах на заволодіння чужим майном), ч. 2 ст. 382 (невиконання рішення суду), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Двом співробітникам ДП «Укрекоресурс» − членам комісії з проведення конкурсних торгів Кравченку Р.В. та Добриловській О.А. інкримінується вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 (замах на заволодіння чужим майном), ч. 4 ст. 358 (використання підробленого документу), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Директору комунального підприємства «Одесміськсвітло» Прокопцю О.В., який шляхом підробки забезпечив необхідними документами фіктивні підприємства для участі у тендерних закупівлях, інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Колишньому працівнику ВП «Южно-Українська АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» Соколову Д.Д. інкримінується вчинення пособництва у замаху на заволодіння державними коштами та використання підробленого документа, а саме кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 пособництво у замаху на заволодіння чужим майном), ч. 4 ст. 358 (використання підробленого документа) КК України. Він перебуває в міжнародному розшуку, тому щодо нього ведеться спеціальне досудове розслідування.

Вироками судів вже засуджено двох осіб (Слєпченко А.В. та Безпала О.В.) за вчинення фіктивного підприємництва (ч. 1 ст. 205 КК України).

Також матеріали досудового розслідування щодо одного із співучасників за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 (пособництво у замаху на заволодіння чужим майном) КК України та двох осіб за підозрою у вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво) КК України виділили в окреме провадження у зв’язку з оголошенням їх розшуку.

За висунутим обвинуваченням за ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України особам загрожує покарання у виді позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, 27 січня уряд звільнив виконуючого обов'язки глави Мінекології Сергія Курикіна саме після оприлюднення фактів про використання грошей з Кіотського протоколу. Також звільнено директора департаменту кліматичної політики міністерства Владислава Вежнина та директора ДП «Укрекоінвест» Олексія Коваля, яке організовувало торги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.