НОВИНИ

Названі імена бізнесменів, які отримали $1 млрд з Приватбанку перед націоналізацією

Зазначається, що $185 млн з цієї суми не були забезпечені заставою, що є серйозним порушенням.

У 2015-2016 роках Приватбанк видав понад $1 млрд на кредити фірмам, які контролювалися особами, пов'язаними з Ігорем Коломойським. Про це повідомив журналіст Грехем Стек на OCCRP (проект з розслідування корупції та організованої злочинності).

Зазначається, що $185 млн з цієї суми не були забезпечені заставою, що є серйозним порушенням банківської практики, йдеться в розслідуванні. У матеріалі повідомляється, що дев'ять одержувачів створили у 2015 році 28 компаній в Харкові зі статутним капіталом 1 тисяча гривень. 

Повідомляється, що кошти були перераховані компаніям Віктора Шкінделя (колишній глава Дніпроавіа) - $154,1 млн, В'ячеслава Плакасова (гендиректор Оптима 770) - $136,8 млн, Івана Маковійчука (директор туристичної компанії Скорзонера-Закарпаття) - $154,4 млн, Сергія Казарова (колишній глава Цюрупинського агропостач) - $155,6 млн, Володимира Головко (голова Запоріжнафтопродукту) - $141,2 млн, Ігоря Маланчака (гендиректор заправок Колумбіні) - $148,8 млн, Вадима Андреюка (менеджер Укрнафти) - $115,3 млн.

За даними автора матеріалу, ще двоє осіб були підставними особами. Анатолій Деркач і Віталій Немов на двох отримали $50,6 млн. Один працював на заправці, інший - таксистом. Всі компанії були ліквідовані на початку 2017 року.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України запідозрила колишнє керівництво Приватбанку у наданні невигідних кедитів для фінустанови під час рефінансування НБУ, що призвело до заборгованості перед фінустановою на суму понад 372,78 млн гривень. 

Також тоді ще глава Національного банку України Валерія Гонтарєва на прес-конференції повідомила, що у Приватбанку перед націоналізацією провели шахрайські операції на понад 16 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.