НОВИНИ

Росія намагалась перешкодити Македонії вступити в НАТО – розслідування

Російські агенти намагалися завербувати колишніх і нинішніх співробітників МВС Македонії і військових.

Офіцери Служби зовнішньої розвідки та Головного розвідувального управління спільно із співробітниками посольства Росії починаючи з 2008 року намагалися впливати на внутрішню політику Македонії  в рамках кампанії по втручанню в плани Балканських країн, щоб не допустити їх вступу в НАТО.

Про це йдеться у розслідуванні Організації кримінальних та корупційних розслідувань (Organized Crime and Corruption Reporting Project, OCCRP), що базується секретних звітах про прослуховування телефонів, зовнішньому спостереженнях та інформації свідків. Документи було передано журналістам-розслідувачам джерелами в уряді Македонії на умовах анонімності. 

У звіті на ім'я керівника Служби безпеки і контррозвідки Македонії Володимира Атанасовскі зазначається, що протягом останніх 9 років Македонія перебуває "під впливом найсильнішої і руйнівною пропаганди, а також діяльності розвідувальних служб, яка здійснюється через посольство РФ". 

Російські агенти намагалися завербувати колишніх і нинішніх співробітників МВС Македонії і військових, щоб "критична маса навчених людей в певний політичний момент була використана для виконання російських інтересів", стверджується в документі. У документі не вказується, чи були ці спроби успішними. На думку розвідки, кінцева мета цього плану - "зробити Македонію повністю залежною від російської політики". 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.