НОВИНИ

Bellingcat опублікував докази російського походження "Бука", який збив MH17

Команда Bellingcat називає нову опубліковану фотографію установки "відсутньою ланкою".

Дослідницька група Bellingcat опублікувала дві нових доповіді щодо ракетної установки "Бук", з якої був збитий літак рейсу МН17 в липні 2014 року над Донбасом.

У першій з них опублікована нова фотографія російського "Бука", зроблена до трагедії. Ця фотографія була поширена російським механіком, який був у Курську, ймовірно, навесні 2013 року.

Команда Bellingcat називає фотографію "відсутньою ланкою".

"Ця фотографія "Бука 332", на якій повністю видно бортовий номер, а також маркування негабаритного вантажу, - остання за часом зйомки з виявлених нами, знятих до його транспортування в колоні в червні 2014 року, коли друга цифра бортового номера була вже зафарбована", - йдеться в доповіді.

Там зазначається, що білі цифри, маркування центру мас і негабаритного вантажу на цій фотографії розташовані в тих же місцях, що і на фотографіях і відео з "Буком 332", знятих у Росії в червні 2014 року і в Україні в липні 2014 року.

Ця установка "Бук" була ідентифікована як "Бук 332" 53-й зенітно-ракетної бригади (військова частина 32406).

Також встановлено, що фотографія механіка була знята в парку техніки 53-ї бригади в селищі Маршала Жукова під Курськом.

"Фотографія механіка була знята в парку техніки бригади, що можна встановити за ще однією фотографією, знятою там же і завантаженою курсантом в серпні 2014 року. На цій фотографії видно той самий рожевий контейнер для ракет "Круг", що і на фотографії "Бука 332", знятої механіком. Ця фотографія має геотег в парку техніки 53-й бригади в селищі Маршала Жукова під Курськом. Достовірність геотегу підтверджується порівнянням елементів фотографії з супутниковим знімком", - йдеться в доповіді.

Знайдений фотоальбом механіка був завантажений в лютому 2015 року, проте в ньому не вказано ані ім'я механіка, ані інформація, де і коли були зняті фотографії.

"Журналістці РБК Інні Сидорковій вдалося поспілкуватися з людиною, пов'язаною з цією фотографією. Вона підтвердила, що це механік зі знімка Бука 332 і, за його спогадами, в 2013 році він перебував у Курську. На питання журналістки, чи може бути, що це 2014 рік, він відповів, що "це можливо". Крім фотографії "Бука 332", в цьому альбомі присутні фотографії заряджаючої машини 9А85 комплексу "С-300", машини спеціального призначення (можливо, 9С52 "Поляна-Д4" і ще однієї установки комплексу "Бук-М1", - йдеться в доповіді.

Bellingcat робить висновок, що ця фотографія швидше за все була зроблена в 2013 році, хоча існує невелика ймовірність того, що вона була зроблена навесні 2014-го.

У другій доповіді опубліковані дані російських солдатів, які перевозили "Бук" на Донбас.

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії

28 вересня 2016 року в Нідерландах Спільна слідча група, в яку входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 із ЗРК «Бук», який був привезений з території Росії. Розслідування також встановило, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.