НОВИНИ

Коболєв пояснив, як довго триватиме розрахунок компенсацій за рішенням арбітражу щодо газу

Голова "Нафтогазу" зазначив, що якщо "Газпром" відмовиться виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, то це буде безпрецедентно.

Розрахунок сум компенсацій, що мають бути виплачені за окремим рішенням Трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма у справі про суперечку "Нафтогазу" з ПАТ "Газпром" (Росія), займе 2-3 місяці. Такий прогноз озвучив голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

"Нам вдалося переглянути ціну з 2014 року - це значить, що за весь обсяг газу, який" Нафтогаз" купував у російського "Газпрому" з цього періоду часу, "Газпром" повинен буде нам компенсувати певну суму. Остаточні розрахунки компенсацій в обох сторін займуть, за моїми оцінками, приблизно 2-3 місяці", - сказав він.

Читайте також: Порошенко про рішення Стокгольмського арбітражу: Вартість газу буде визначатися не Кремлем, а вільним ринком

При цьому Коболев додав, що перше рішення стосувалося справи про постачання газу, а тепер ще очікується рішення щодо спору про транзит газу, яке за графіком має бути до кінця червня, проте, на думку голови "Нафтогазу", рішення може бути винесене пізніше .

Також Коболєв зазначив, що якщо "Газпром" відмовиться виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, то це буде безпрецедентно.

До того ж, за словами Коболева, "Газпром" має майно за кордоном, і через суди його можна буде заарештувати.

Як повідомлялося, 31 травня НАК "Нафтогаз України" отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу у справі проти Газпрому щодо контракту на постачання газу. Арбітраж відхилив претензії Газпрому за умовою "бери або плати" і задовольнив вимогу Нафтогазу про перегляд ціни в контракті з урахуванням ринкових умов.

Прем'єр міністр України Володимир Гройсман зазначив, що якби Стокгольмський арбітраж в позові НАК "Нафтогаз України" за контрактом на поставку газу, підписаним при уряді Юлії Тимошенко, задовольнив вимогу Газпрому, збитки склали б понад $45 млрд.