НОВИНИ

В Україні опублікували закон про приватизацію житла в гуртожитках

Закон набуває чинності наступного дня після публікації.

У парламентській газеті "Голос України" опублікували закон, який дозволить українцям приватизувати кімнату в гуртожитку.

Цей документ передбачає, що деякі українці зможуть приватизувати кімнату в гуртожитку. Мова йде про тих людей, у кого немає іншого житла, які не використали право на безкоштовну приватизацію державного житлового фонду і довгий час проживають в гуртожитку.

Якщо людина оселилася в гуртожиток на час навчання, підвищення кваліфікації або у зв'язку з роботою за контрактом, то не зможе оформити право власності на кімнату.

Пояснюється, що громадяни, які на законних підставах зареєстровані за місцем проживання в гуртожитку і фактично проживають у ньому на умовах надання їм койко-місця, отримують право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку після їх розселення в окремі житлові приміщення в гуртожитку.

Зазначається, що право на приватизацію поширюється на приміщення в гуртожитках, побудованих в радянські часи на загальнодержавні кошти (в тому числі за рахунок державних і колективних підприємств та організацій) і які були включені до статутних капіталів (фондів) господарських товариств та інших організацій, створених в процесі приватизації (корпоратизації) колишніх державних або комунальних підприємств, в тому числі ті, які були передані до статутних капіталів інших юридичних осіб або відчужені іншим способом.

Закон набуває чинності наступного дня після публікації.

Як повідомлялося, 5 квітня Верховна Рада внесла зміни до законів щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків. Президент підписав законопроект 1 червня.

Нагадаємо, у 2014 році Рада дозволила силовикам приватизувати житло в гуртожитках. Згідно з текстом закону, він поширюється на громадян України, у яких немає власного житла, які більше 5 років на законних підставах проживають у гуртожитках державної комунальної власності, в гуртожитках приватної власності, які були включені до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації та зареєстровані громадяни за таким місцем проживання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.