НОВИНИ

ЄСПЛ офіційно підтвердив прийняття правової позиції України за першим позовом проти РФ – Петренко

Йдеться про першу справу "Україна проти Росії" за фактами незаконного порушення прав людини в Криму.

Європейський суд з прав людини визнав прийнятність першого позову України до Російської Федерації за дії Москви в Криму в 2014 році, зокрема, за фактами порушення прав людини на півострові. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко у четвер у Києві.

"Почну з хорошої новини ... Ми анонсували, що Україна подасть правову позицію з доказами, фактами, які безумовно спростовують брехливі коментарі РФ про те, що Європейський суд не має права і юрисдикції слухати першу справу .. ЄСПЛ офіційно підтвердив прийняття нашої правової позиції по першій справі "Україна проти Росії" за фактами незаконного порушення прав людини в Криму", - сказав він.

Нагадаємо, перший позов було подано 13 березня 2015 року, він стосується захоплення Росією Кримського півострова і подій, які відбулися пізніше на сході України. Скарга стосується численних порушень прав людини.

Серед претензій до Росії – застосування РФ примусового громадянства у Криму.

Україна подала вже п'ять скарг до ЄСПЛ, що стосуються дій РФ щодо незаконної анексії Криму, а також щодо відповідальності Росії за події на Донбасі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.