НОВИНИ

Туск закликав Трампа не змінювати клімат на гірше

Рішення президент США оголосить ввечері 1 червня.

Голова Європейської ради Дональд Туск закликав президента США Дональда Трампа не виходити з Паризького угоди по клімату. Про це він написав у мікроблозі Twitter.

"Будь ласка, не міняйте (політичний) клімат на гірше", - написав Туск.

Раніше президент США повідомив, що оголосить про своє рішення щодо Паризької угоди по клімату ввечері 1 червня.

"Я оголошу про своє рішення щодо Паризького угоди о 3 годині дня в четвер (22:00 за київським часом)", - написав американський президент в Твіттері.

"Зробимо Америку знову великою!" - додав він.

Раніше ​новинне видання Axios поінформувало, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп вирішив вивести США з міжнародної кліматичної угоди, яка набула чинності в 2016 році в Парижі. Як саме США будуть виходити з угоди, опрацьовуються невеликою командою співробітників, включаючи главу Агентства з охорони навколишнього середовища Скотта Прюітт. Зокрема, їм треба буде вирішити, чи будуть США ініціювати вихід з дотриманням всіх формальних моментів, на що може піти до трьох років, або ж вийдуть з нього в прискореному режимі, минаючи формальні процедури.

Угода по боротьбі зі змінами клімату була підготовлена в Парижі у 2015 році, а укладена в квітні 2016 року в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. Підписи під документом поставили представники понад 170 країн, в тому числі США. Вона прийшла на заміну Кіотському протоколу. Паризька хартія зобов'язало США до 2025 року скоротити викиди парникових газів на 26-28% в порівнянні з рівнем 2005 року.

Президент США Трамп під час передвиборної кампанії обіцяв вивести США з цієї угоди. Тільки дві країни в світі не підтримали угоду: Сирія і Нікарагуа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.