НОВИНИ

Державі повернули майже 25 млн за "швидкі" Тимошенко

Генпрокуратура стягнула 24 млн 624 тис грн. з товариства «ІСС Україна», на рахунки якого високопосадовці Міністерства охорони здоров’я перерахували ці кошти за поставку 27 реанімобілів. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

Зокрема, рішення тендерного комітету МОЗ України про визначення ТОВ «ІСС Україна» переможцем тендеру на постачання державі для медичних потреб 27 реанімобілів та відповідний договір 2007 року визнано недійсними. Таке рішення прийняв господарський суд Києва від 23 березня за позовом Генеральної прокуратури України.

За повідомленням прес-служби Генпрокуратури, реанімобілі не відповідали технічним вимогам та умовам тендерної документації.

Нагадаємо, 16 січня по дорозі в аеропорт був затриманий директор фірми «ІСС Україна» Гранатіра Желько, через яку за державні гроші були закуплені 27 реанімобілів з медичним обладнанням. 

Ця фірма у 2007 році виграла тендер на закупку реанімобілів, подавши неправдиві відомості про відповідність реанімобілів та медобладнання у них виставленим технічним вимогам. У результаті закуплені санітарні "Рено Мастер" не відповідали медико-технічним вимогам та умовам договору.

Колишній заступник начальника Департаменту матеріально-технічного забезпечення Міністерства надзвичайних ситуацій 4 лютого був узятий під варту.

27 січня 2011 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко щодо незаконної закупівлі спеціалізованих медичних автомобілів Opel Combo.

За цією справою був затриманий директор державного підприємства «Укрмедпостач» Микола Петренко 28 грудня 2010 року. Генпрокуратура порушила щодо нього кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу за фактом розтрати чужого майна в особливо великому розмірі на суму близько 500 тис. грн. Справа порушена в рамках розслідування кримінальної справи «за фактом порушення чинного законодавства службовими особами Кабінету міністрів у 2009 році під час закупівлі 1 тис. вантажопасажирських автомобілів Оpel Combo під виглядом автомобілів швидкої медичної допомоги».

Прокуратура Дніпропетровської області у грудні звернулася до регіональних ЗМІ з проханням надати копії відеозаписів, примірники газет про вручення екс-прем'єром Юлією Тимошенко чи представниками БЮТ автомобілів Opel Combo установам охорони здоров'я у сільській місцевості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.