НОВИНИ

Верховний суд Бразилії дозволив поліції допитати президента у справі про корупцію

Допит має бути проведений протягом десяти днів.

Верховний суд Бразилії дозволив провести допит президента країни Мішела Темера у справі про корупцію, повідомляє в середу бразильське видання "Жорнал насіонал".

Глава суду Едсон Фачіно постановив, що допит має бути проведений протягом десяти днів. Темер має право направити відповіді у федеральну поліцію в письмовому вигляді. При цьому він повинен надати відповіді протягом доби з моменту отримання від слідчих питань.

Раніше журналісти Globo направили до Верховного суду аудіозапис, на якому було записано розмову між, імовірно, Темером і одним з топ-менеджерів JBS. Під час цієї розмови Темер схвалює дачу хабара за мовчання екс-глави палати депутатів Едуарду Кунье, який виступає свідком у справі про корупцію.

Після цього Верховний суд Бразилії ухвалив рішення почати щодо нього розслідування про корупцію. Сам Темер відкидає звинувачення і заявляє, що не має наміру йти у відставку на тлі скандалу.

Саме Куна ініціював у 2015 році процес імпічменту екс-президента Бразилії Ділми Русеф. У підсумку це призвело до відсторонення Русеф від влади. Наразі Куна відбуває тюремне покарання за хабарі.

Нагадаємо, у жовтні 2015 року проти Русефф відкрили провадження за підозрою в корупції. Їй, зокрема, закидають незаконне одержання пожертв на проведення передвиборчої кампанії. Кошти виділяли, згідно з звинуваченнями, компанії-партнери нафтогазового концерну Petrobas. У грудні парламент Бразилії розпочав процедуру імпічменту президента.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.