НОВИНИ

Пристайко на переговорах у Берліні підняв питання заручників як пріоритетне — Геращенко

Ішлося про верифікацію і про готовність узгодити остаточні списки та дату звільнення.

Перший заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко, який представляв Україну на переговорах в "нормандському форматі" в Берліні 30 травня, підняв як пріоритетне питання про заручників. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

Дякую заступнику міністра закордонних справ Вадиму Пристайку, який сьогодні у Берліні, на переговорах заступників міністрів закордонних справ нормандського формату, підняв питання заручників як пріоритетне. Він розповів колегам про проведену українською стороною верифікацію, яку ми завершили, і про готовність узгодити остаточні списки і дату звільнення. Ключове - готовність іншої сторони», - наголосила Геращенко в Facebook.

Раніше Геращенко наголосила, що проведена "колосальна робота з верифікації списків осіб, які не бажають бути переміщеними на територію ОРДЛО, які здійснили злочини проти держави Україна".

"Мова про декілька сотень осіб - це величезний обсяг роботи, це серйозний аналіз", - сказала Геращенко.

Нагадаємо, 15 травня в Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи, основним питанням якого стали підсумки верифікації осіб, які вчинили злочини, але яких можна помилувати в рамках законодавства заради звільнення українських заручників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.