НОВИНИ

У труні ще однієї жертви Cмоленської катастрофи знайшли останки інших тіл

Йдеться про генерала Влодзімєжа Протасінського, колишнього командувача військами спецоперацій Польщі.

У Польщі в труні жертви Смоленської катастрофи, а саме генерала Влодзімєжа Протасінського, колишнього командувача військами спецоперацій знайшли останки чотирьох інших тіл, повідомили у вівторок, 30 травня, в польському виданні Fakt.

Зазначається, що цю інформацію виданню підтвердила донька генерала Протасінського.

Скандал із похованнями жертв Смоленського катастрофи розгорається. 

Нагадаємо, 29 травня прокуратура Польщі підтвердила, що у труні жертви Cмоленської катастрофи генерала Броніслава Квятковського знайшли останки тіл семи інших жертв авіакатастрофи.

Як повідомлялося, 3 квітня Польща висунула звинувачення російським авіадиспетчерам. На думку експертів, росіяни давали помилкові команди екіпажеві польського урядового літака. Ту-154М від початку направляли неправильно і літак був змушений прийняти різкішу траєкторію та знижуватися швидше. Як оцінює польська підкомісія, це були свідомі дії диспетчерів.

Літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих - президент, його дружина і частина керівництва країни. У січні 2011 року контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.

7 березня 2016 року у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи.

Міноборони Польщі оприлюднило відеозапис зустрічі колишнього прем'єра країни Дональда Туска з російським президентом Владіміром Путіним і Сєргієм Шойгу, який обіймав у той час посаду голови МНС, в день Смоленської катастрофи. Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що записи розмов Туска і Путіна в день Смоленської катастрофи суперечать підсумкам розслідування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.