НОВИНИ

ПА НАТО закликала Росію вивести своїх військових з Абхазії і Південної Осетії

Також у декларації міститься відкликати визнання цих республік незалежними державами.

Парламентська асамблея (ПА) НАТО, яка проходить в Тбілісі, на заключному засіданні 29 травня ухвалила декларацію на підтримку прагнення Грузії інтегруватися в євроатлантичні структури.

В ухваленому документі зазначається, що ПА НАТО підтверджує політику "відкритих дверей", оголошеної Північноатлантичним альянсом. У декларації міститься підтримка територіальна цілісність і суверенітету Грузії.

У документі ПА НАТО звертається до Росії з закликом вивести своїх військових з Абхазії і Південної Осетії і відкликати визнання цих республік незалежними державами. "Російська Федерація повинна виконати міжнародні зобов'язання, взяті щодо Грузії", - підкреслили автори декларації.

У ній також міститимуться заклики до керівництва Грузії посилити незалежність судової системи, зберегти плюралізм в ЗМІ та знизити напруженість у відносинах між правлячою і опозиційними партіями.

Як говориться в документі, ПА НАТО закликає країни-учасниці альянсу поглибити процес інтеграції з Грузією для створення умов надання їй програми дій по членству в НАТО.
Сесія ПА НАТО проходила в Тбілісі 26-29 травня. У комітетах асамблеї обговорювалися питання боротьби з тероризмом, відносин з Росією, зміни клімату на планеті і інші проблемні теми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.