НОВИНИ

Розвідка Великої Британії проігнорувала три попередження про терориста з Манчестера

МІ5 також перевіряє систему і процес оцінки підозрюваних осіб, яка використовується спецслужбою.

Розвідслужбу Великої Британії MI5 попереджали про екстремістські погляди підозрюваного в скоєнні теракту на стадіоні "Манчестер Арена" Салмана Абеді не менше трьох разів. Інформацію про це передали в Лондон в січні 2017 року. Про це повідомляє BBC з посиланням на двох людей, які знали Абеді.

Під час навчання його коледжі в Манчестері ці дві людини дзвонили на гарячу лінію по боротьбі з тероризмом, щоб попередити поліцію про його екстремістські погляди. Поліція Манчестера закликала громадян повідомляти будь-яку інформацію про його пересування після 18 травня цього року, коли Абеді повернувся до Великої Британії з-за кордону.

За даними The Guardian, у МІ5 проводять внутрішні розслідування, щоб з'ясувати, як спецслужба не змогла роздивитися ймовірність скоєння теракту в Манчестері смертником Саламаном Абеді. Одне з розслідувань спрямоване на виявлення помилок спецслужби, а друга, більш глибоке і детальне - присвячено розбору та аналізу дій спецслужби, які робилися щодо Абеді перед терактом. МІ5 також перевіряє систему і процес оцінки підозрюваних осіб, яка використовується спецслужбою.

Нагадаємо, увечері 22 травня в британському Манчестері після концерту стався вибух. Поліція встановила, що біля стадіону підірвався смертник і розглядає подію як терористичний акт. Згідно з останніми даними, в результаті вибуху загинули щонайменше 22 осіб і понад 50 постраждали. ІДІЛ взяла на себе відповідальність за напад. За підозрою в причетності до вибуху затримали 23-річний чоловіка.

Раніше поліція Манчестера заявила про виявлення "важливих доказів" у справі про терористичну атаку на стадіоні "Манчестер Арена".