НОВИНИ

У США назвали можливих творців вірусу-вимагача WannaCry

Один із використаних у первинному коді термінів характерний для південних областей Китаю, а також Гонконгу, Тайваню і Сінгапуру.

Автори вірусу WannaCry, що заразив комп'ютери в 150 країнах, ймовірно, є вихідцями з південноазіатських країн. Про це пише South China Morning Post з посиланням на американську розвідку.

До такого висновку, за даними видання, прийшли фахівці, які провели лінгвістичну експертизу шкідливого програмного забезпечення. За їх припущенням, воно було написане китайськомовними людьми з південними діалектами. Один з використаних у первинному коді термінів характерний для південних областей Китаю, а також Гонконгу, Тайваню і Сінгапуру, відзначають дослідники.

Їм також вдалося встановити, що спочатку код був написаний китайською мовою, а потім перекладений на англійську. Фахівці стверджують, що "твердо впевнені" в своїх висновках.

У попередніх звітах, заснованих на аналізі коду, припускалося, що за вірусною атакою стоять північнокорейські програмісти.

Нагадаємо, програма-вимагач WannaCry заблокувала не менше 200 тис. комп'ютерів в 150 країнах. WannaCry шифрує файли, після чого їх стає неможливо використовувати. Для розблокування від жертв вимагають "викуп" - від 200 до 600 доларів, який потрібно перевести на зазначені рахунки у біткоінах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.