НОВИНИ

Гібридна війна Росії набирає обертів, світ повинен протистояти їй спільно – Порошенко в Politico

Порошенко зазначив, що гібридні атаки Москви завдають ударів по декількох напрямках, причому пріоритетним залишається кіберпростір.

Президент України Петро Порошенко вважає, що нині гібридна війна з боку РФ набирає обертів і міжнародне співтовариство повинне цьому протистояти. Про це він зазначає у своїй статті "Велика сімка повинна стати обличчям до обличчя з РФ або зазнати поразки", опублікованій 26 травня в Politico.

"Новий виток гібридної війни в Росії набирає обертів. І його наслідки поширюються за межі України. Щупальця Кремля тягнуться до горлянок ключових регіональних центрів України і її трансатлантичних союзників", - написав президент.

За його словами, Росія не зупинить свою агресію, якщо світ не реагуватиме. "Захід повинен взяти на себе зобов'язання щодо спільних дій і об'єднатися для захисту своїх цінностей і дотримання міжнародного права", - сказав він.

Порошенко зазначив, що гібридні атаки Москви завдають ударів по декількох напрямках, причому пріоритетним залишається кіберпростір.

"Ті, хто досить хоробрий, щоб обрізати ці щупальця, виявляються під новою атакою. Це недавно стало очевидним в Україні. Коли ми призупинили доступ до соціальних мереж, керованих РФ, Москва відповіла масовою і скоординованою кібератакою, підтриманою інформаційної пропагандою. Росія активувала свої інформаційні сили, вже добре відомі в Парижі, Берліні та по всій Атлантиці, щоб захистити своїх соціальних медіа-агентів, таких як "ВКонтакте" або "Однокласники", - зазначив президент.

Він також нагадав, що рівно три роки тому, 26 травня, почалася битва за Донецький аеропорт, яка тривала кілька місяців.

"Це також показало світу, що можна протистояти агресії Росії. Українські солдати довели, що готові заплатити своїм життям заради захисту західних цінностей, таких як свобода і демократія. Україна довела, що є надійним оплотом цих цінностей і готова це робити для міжнародної безпеки. Інвестування в безпеку України - це інвестиції в безпеку Європи і за її межами ", - зазначив Порошенко.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). 17 травня указ набув чинності.

Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси "Mail.ru", "Яндекс", "ВКонтакте" і "Однокласники", а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, "Первый канал". Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.