НОВИНИ

Мера столиці Молдови затримали за звинуваченням в корупції

Йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Мер Кишинева Дорін Кіртоаке затриманий ввечері 25 травня за звинуваченням у корупційних злочинах. Сталося це після багатогодинного обшуку в його кабінеті: його вивели з будівлі співробітники Національного Центру по боротьбі з корупцією (НЦБК), а після прес-секретар НЦБК повідомила, що меру висунули звинувачення.

Обшуки в кабінеті Кіртоаке почалися в четвер у другій половині дня. Поки слідчі працювали, він знаходився на робочому місці. Будівля мерії оточила поліція, а до нього прийшли прихильники і противники мера. Коли Кіртоаке вивели, він виглядав спокійно. На питання журналістів відповів, що поки нічого коментувати не буде.

Як повідомила прес-секретар Національного центру по боротьбі з корупцією Анжела Старинська, мера Кишинева звинувачують в корупції, зловживанні службовим становищем, отриманні вигоди з впливу. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Слідство вважає, що Кіртоаке забезпечив виграш у тендері на обладнання парковок компанії Eme Parkleitsystem і розраховував на 13% від прибутку фірми. Його затримали на 72 години.

Дорину Кіртоаке 38 років. Він очолює мерію Кишинева третій термін поспіль, з 2007 року.

Трохи раніше були заарештовані і два віце-мера, начальник управління транспорту Кишинева, а також міністр транспорту і дорожньої інфраструктури.

Всі заарештовані - члени Ліберальної партії. Кіртоаке - її перший віце-голова, а очолює партію його рідний дядько Міхай Гімпу. Партія виступає за об'єднання Молдови з Румунією, в останні два роки переживає гостру кризу.

Згідно із законом про місцеве публічне управління, в разі відсутності мера і віце-мерів місцева рада в п'ятиденний термін уповноважує іншу особу тимчасово виконувати обов'язки градоначальника.

Нагадаємо, раніше у Мінську провели масштабну кампанію в рамках справи про корупцію, під час якої працівники комітету держбезпеки затримали десять чиновників, у тому числі начальника головного управління споживчого ринку Мінського міського виконавчого комітету Сергія Барисевича.