НОВИНИ

ГПУ прийшла з обшуками до екс-посадовців ПриватБанку

Колишніх службових осіб підозрюють у розкраданні грошових коштів в особливо великих розмірах.

У середу, 24 травня, слідчі Генеральної прокуратури України проводять обшуки за місцем проживання колишніх службових осіб ПАТ "КБ" ПриватБанк", а також за адресами юридичних осіб, яким надавалися кредити за рахунок рефінансування Національного банку України. Про це повідомляє прес-служба ГПУ у Facebook.

"Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами вчинення колишніми службовими особами ПАТ «КБ «Приватбанк» розкрадання грошових коштів в особливо великих розмірах", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що колишнє керівництво ПАТ «КБ «Приватбанк» у період 2008-2016 років, незважаючи на законодавчу заборону щодо проведення операцій із пов’язаними з банком особами, після одержання від Національного Банку України рефінансування, у тому числі за рахунок цих коштів, надали пов’язаним із банком суб’єктам господарювання кредити на загальну суму близько 267 млрд грн.

"У такий спосіб колишні посадові особи ПАТ «КБ «Приватбанк», зловживаючи своїм службовим становищем, в порушення вимог чинного законодавства, надавали кредитні кошти на заздалегідь невигідних економічних умовах для банку юридичним особам, які мають ознаки фіктивності, та за рахунок рефінансування, внаслідок чого держава з метою уникнення дестабілізації фінансового ринку була змушена здійснити націоналізацію вказаного банку та докапіталізувати його бюджетними коштами на суму 116 млрд грн, що призвело до тяжких наслідків інтересам держави", - додали у прес-службі.

У відомстві наголосили, що у ході обшуків вже встановлено, що у більшості випадків за юридичними адресами вказаних так званих суб’єктів господарювання відсутні як самі юридичні особи, так і будь-які ознаки здійснення господарської діяльності.

Крім того, під час розслідування судом за клопотання органу слідства вже накладено арешт на понад 300 об’єктів нерухомості по всій країні та накладення арештів продовжується.

Раніше правоохоронці затримали 23 представників податкових адміністрацій в областях в рамках масштабної антикорупційної операції

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.