НОВИНИ

У Великій Британії запрацювала найбільша в світі вітроелектростанція

Один оберт гвинта такого генератора може на 29 годин забезпечити електроенергією один будинок.

Датська компанія Dong Energy у Ліверпульській затоці завершила будівництво найбільшої в світі вітряної електростанції Burbo Bank. Згідно з повідомленням компанії, до складу другої черги електростанції увійшли вітрогенератори потужністю вісім мегават кожен. Один оберт гвинта такого генератора, за даними компанії, може на 29 годин забезпечити електроенергією один будинок.

 

Перша черга вітряної електростанції Burbo Bank в Ліверпульській затоці Ірландського моря почала будуватися з 2000 року і була запущена в 2007. Вона складається з 25 вітрогенераторів потужністю 3,6 мегавата кожна; сукупна потужність першої черги складає 90 мегават. До складу другої черги Burbo Bank, запущеної 17 травня 2017 року поточного року, увійшли 32 вітрогенератора. Її сукупна потужність склала 256 мегават. Таким чином загальна потужність електростанції тепер становить 346 мегават. Будівництво другої черги велося в 2016-2017 роках.

 

Нові вітрогенератори також є найбільшими в світі такими пристроями, використовуваними в комерційних цілях. Висота одного вітрогенератора становить 195 метрів. Електроенергія з нової вітроелектростанції буде постачатися в першу чергу британським споживачам, але в перспективі можливі поставки і на експорт. Згідно з діючими планами, термін служби станції Burbo Bank складе 20-25 років, після чого її повністю демонтують.

Нагадаємо, в оазисі Бахарія (Єгипет) збудували село з генерацією енергії від сонячних батарей, у якому мешкають близько 350 осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.