НОВИНИ

Сталіна позбавили звання почесного громадянина Будапешта

Загальні Збори угорської столиці одноголосно позбавили Йосипа Сталіна, а також ще сімох осіб, звання почесного громадянина Будапешта. Таке рішення прийняте у зв'язку з тим, що згадані особи були ворогами угорської визвольної боротьби і демократії.

Як зазначається у документі, колишній керівник радянської держави Йосип Сталін "офіційно і навіки" виводиться зі складу почесних громадян Будапешта.

Цього звання також позбавили російського воєначальника Івана Паскевича, австрійського державного діяча Фелікса Шварценберга, австрійських та хорватських військових керівників, які були організаторами придушення революції і визвольної боротьби угорського народу 1848-1849 років.

Рішення про присвоєння звання почесного громадянина Будапешта Йосипу Сталіну було прийняте одноголосно на урочистих зборах 7 листопада 1947 року, у чергову річницю Жовтневої революції, "за видатні заслуги у роботі на благо угорського народу і процвітання Радянського Союзу".

Нагадаємо, раніше новий мер Будапешта Іштван Тарлош пообіцяв, що міські збори доведуть до кінця процедуру виключення Йосипа Сталіна із списку почесних громадян міста.  Замість Сталіна влада планує зробити почесним громадянином угорської столиці американського короля рок-н-ролу Елвіса Преслі, який на початку 1957 року, виступаючи на одному з телешоу в США, закликав американських громадян робити пожертви на користь угорської революції. 

Нагадаємо також, що член ЦК Компартії України Юрій Соломатін запропонував встановити пам'ятник Сталіну в центрі столиці, на Європейській площі.